...to tytuł najnowszej wystawy autorstwa Stanisław Piotra Gajdy. Wernisaż odbędzie się w piątek (8.11).
„Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917” - to tytuł wystawy plenerowej przygotowanej przez piotrkowskie Muzeum. Ekspozycję można oglądać na parkanie klasztoru oo. Bernardynów.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na „Dzień Seniora”, który zorganizowany zostanie w piątek (15.11) w siedzibie OEA (ul. Słowackiego 13).
„Kolory Miasta” to tytuł wyjątkowej bajki ekologicznej, która przez trzy dni prezentowana będzie w Miejskim Ośrodku Kultury. Spektakle wystawiane są dla uczniów wszystkich piotrkowskich szkół podstawowych.
ZSP nr 2 realizuje projekt "Edukacja ekologiczna”, obejmujący problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi. W ramach akcji uczniowie odwiedzili Kopalnię Bełchatów oraz wzięli udział w warsztatach ekologicznych.
 
Jacek Pałkiewicz to kolejny gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się we wtorek (5.11) o godz. 17.00.
Za nami 49. Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”. Laureatów poznamy w sobotę (9.11), podczas koncertu finałowego. Gwiazdą wieczoru będzie Olga Bończyk.
Piotrków Trybunalski ponownie włączył się do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania dzieciom. W rolę lektora wcielił się prezydent Krzysztof Chojniak.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii uczestników Klubu Seniora pn. "Portret kreatywny", który odbędzie się w czwartek (7.11).  Początek o godz. 18.
 
"10 sekretów Marlin Monroe" - to koncert, podczas którego Sonia Bohosiewicz zaprasza widzów do - skrywającego wiele tajemnic - świata Marilyn Monroe. Spektakl 15 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury.