Za nami - piąta już - „Noc Bibliotek”. Z tej okazji piotrkowska książnica zapewniła wiele atrakcji.
„Wyszukane obrazy” to tytuł wystawy fotografii Zofii Turno, która prezentowana będzie od 6 do 30 października w Galerii „U Panien” (na piętrze).
Mediateka 800-lecia zaprasza na „Noc Bibliotek”. W najbliższy piątek (4.10) odbędzie się wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
… to tytuł spektaklu teatralnego, który będzie można obejrzeć w niedzielę (6.10) w Miejskim Ośrodku Kultury. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie MOK.
Malowanie ścianki, wykonanie zbrojenia, nowoczesne technologie, sprzęt budowlany i konkursy sportowe. Tak wyglądał Dzień Budowlańca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3.
W piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego trwa rekrutacja na nowy rok akademicki Uniwersytetu Pierwszego Wieku.
„Polskie malarstwo historyczne na przestrzeni wieków” to tytuł wystawy, którą możemy oglądać w piotrkowskim Muzeum.
Laureatem 44. Złotej Wieży Trybunalskiej została Ewa Izydorczyk-Grzelak. Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się w najbliższy piątek (27.09) na Zamku Królewskim.
„Dzieje i zagłada gminy żydowskiej w Piotrkowie” to tytuł wystawy, która zorganizowana została w związku z 80. rocznicą utworzenia pierwszego getta w okupowanej Europie. Ekspozycję można oglądać w piotrkowskim Muzeum.
Wystawą „Dyfuzje czasu” rozpoczął się tegoroczny XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”. Wernisaż obył się we wtorek (24.09).