Promocja album o Urbańskiej-Miszczyk

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
zdjęcie
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim  zaprasza na promocję albumu „Barbara Urbańska-Miszczyk”, który wydany został w serii „Artyści Piotrkowscy”. Spotkanie zaplanowano w najbliższą niedzielę (14.01).
Wydaniu albumu towarzyszy okolicznościowa wystawa prac Barbary Urbańskiej-Miszczyk, którą od 9 stycznia można oglądać w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Barbara Urbańska-Miszczyk (ur. w 1936 r. w Łucku, zm. 2012 r. w Wiedniu) - artystka szklarz, projektantka szkła artystycznego oraz szkła użytkowego, malarka.
W 1962 r. ukończyła studia na Wydziale Szkła Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Stanisława Dawskiego. Po studiach związała się z Piotrkowem Trybunalskim podejmując pracę projektanta w Hucie Szkła Gospodarczego „Hortensja”. Jej praca w hucie zaowocowała siedemdziesięcioma patentami. W „Hortensji” pracowała do 1984 roku. W 1971 r. w Łodzi odbyła się pierwsza wystawa indywidualna artystki. Szklane rzeźby przyniosły autorce światowy rozgłos. W 1978 r. na zaproszenie uniwersytetu w Filadelfii odwiedza Stany Zjednoczone. Bierze udział w prestiżowej wystawie organizowanej przez The Corning Museum of Glass w Corning. Od 1994 r. związana ze środowiskiem polonii wiedeńskiej, realizuje własne projekty rzeźbiarskie oraz oddaje się pracy pedagogicznej.

Dorobek artystki, to kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Berlinie, Londynie, Meksyku, Moskwie, Nowym Jorku, Paryżu, Tokio. Prace artystki znajdują się w zbiorach w Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Muzeum Polskiego w Chicago, licznych galeriach sztuki, centrach kultury, uczelniach, urzędach, ambasadach i zbiorach prywatnych w USA, Szwajcarii i Polsce. Członkini American Glass Art Society. Laureatka nagrody „Złota Wieża Trybunalska” (1984 r.).
← powrót