26-04-2018

Festyn z Wikingami

6 maja (niedziela) na boisku przy piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się V edycja Historycznego Festynu Rodzinnego.
Jeszcze w tym roku ruszy jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych – budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i al. Armii Krajowej.
3 Maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. W najbliższą środę będziemy świętować 227. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy konstytucji.
Dziś (25.04)  odbyła się 54. Sesja Rady Miasta. Podczas obrad radni wprowadzili m.in. nowe inwestycje do budżetu oraz ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu.
 
Wielu osobom słowo "browar" kojarzy się z napojem. Jednak browar to przede wszystkim urządzenia do jego warzenia. Liderem w produkcji tych instalacji jest piotrkowski "Jan Olbracht Rzemieślniczy".
W środę (25.04) odbędzie się 54. Sesja Rady Miasta. Zapraszamy do zapoznania się z programem obrad.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami  z gradem, które dziś mogą występować na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów burze mogą występować między godziną 17.00 a 21.00.
 
Zgodnie z zapowiedzią drogowcy powrócili na ulicę Kasztelańską. Tegoroczny zakres prac obejmuje odcinek od granic miasta do ulicy Wiatracznej.
W niedzielę (29.04) odbędą się 13. Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”. Na odwiedzających czekać będzie wielu wystawców z artykułami i roślinnością ogrodniczą.
Jeszcze w tym roku nowe mieszkania na Podzamczu znajdą swych najemców. Piętnaście rodzin zamieszka w dwóch kamienicach przy ulicy Garncarskiej 6/8.