Dzisiaj: Wtorek 31 marca 2020

Pozwolenie na budowę, zmiana inwestora, zgłoszenie budowy czy rozbiórki – to tylko część z spraw architektoniczno-budowlanych, których załatwianie można teraz usprawnić za pomocą e-maila.
Trwają prace przy budowie ciepłociągu w ulicy Żwirki. Dzięki inwestycji do sieci ciepłowniczej przyłączymy kolejne obiekty przyczyniając się do poprawy jakości powietrza nad Piotrkowem.
Z początkiem maja, a nie jak pierwotnie planowano 1 kwietnia, rozpocznie się kolejny sezon piotrkowskiego roweru miejskiego.
Jeszcze w tym roku do dyspozycji piotrkowian oddane zostaną nowe boiska na stadionie miejskim „Concordia”. Prace już się rozpoczęły.
W piątek (27 marca) Krzysztof Chojniak - Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego przedstawił kolejne działania samorządu mające na celu pomoc i wsparcie dla piotrkowskich przedsiębiorców ograniczające ekonomiczne skutki kryzysu.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje, iż rozpoczął się nabór zainteresowanych najmem lokalu w nowo powstających budynkach przy ul. Broniewskiego. Tymczasem budowa bloków trwa od kilku dni.
Na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 marca 2020 r. zaostrzono zasady przemieszczania się. Jedna z regulacji dotyczy przejazdów komunikacją miejską.
Ze względu na obowiązywanie stanu epidemii i mocno zmniejszony popyt na usługi przewozowe od 30 marca do odwołania wprowadza się ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczuwają handlujący na piotrkowskich targowiskach. W wyniku panującej w naszym kraju pandemii dopuszczalna jest tylko sprzedaż żywności i artykułów higienicznych, natomiast wstrzymano taką możliwość dla  osób handlujących odzieżą oraz produktami przemysłowymi. Naprzeciw przedsiębiorcom którzy z powodu ograniczenia handlu ponoszą duże straty wyszedł piotrkowski magistrat.
 
24-03-2020

Uwaga na przymrozki

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed przymrozkami, które w nocy i godzinach porannych mogą występować w Piotrkowie Trybunalskim.