Ponad 13 mln zł wydano w trakcie minionych 4 lat na remonty i modernizacje piotrkowskich szkół. Przed rokiem 2003 piotrkowskie szkoły były zaniedbane, dlatego ważnym było wprowadzenie całego szeregu inwestycji remontowych.
Około stu osób stawiło się na starcie wyścigu rowerowego o nagrodę Prezydenta Miasta i Firmy Skanska. Wyścig był promocją nowo wybudowanej obwodnicy miasta. Otwarcie obwodnicy dla ruchu tranzytowego 23 października br.
Do 20 października 2006 r. został przedłużony termin składania wniosków dot. programu finansowego wsparcia młodzieży z terenów wiejskich w ramach projektu "Żaczek III"
Rozpoczęły się przygotowania do opracowania zasad współpracy Urzędu Miasta z organizacjami pozarządowymi. Program będzie m.in. informował w jaki sposób pozyskać pieniądze z budżetu miasta na działalność.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w promocji książki "Piotrkowski Hufiec ZHP 1945-2005" Zbigniewa Sacińskiego. Książka wydana została w serii Biblioteka Piotrków 800.
To tytuł warsztatów ekologiczno-plastycznych organizowanych przez piotrkowską Bibliotekę Pedegogiczną. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie emocji i wyobraźni dzieci w ciekawy i niekonwencjonalny sposób.
Jubileusze 30-lecia Przedszkola nr 12 i 50-lecia III Liceum Ogólnokształcącego odbędą się w piątek i sobotę w Piotrkowie. Będą nagrody i wspomnienia.
Porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej zostało przedstawione w trakcie spotkania w Klubie Kultury Jaskółczyn w Piotrkowie.
25-lecie obchodzi w tym roku Akademia Świętokrzyska Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Z tej okazji na terenie miasta odbywaja się wydarzenia okolicznościowe.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się w akcję ?Cała Polska czyta dzieciom?. W pięciu piotrkowskich przedszkolach najmłodszym czytać będą nauczycielki i bibliotekarki.