Dzisiaj: Wtorek 31 marca 2020

W związku z panującym w naszym kraju stanem zagrożenia epidemicznego odwołany został konkurs „Nasza Nowa Przestrzeń” organizowany dla szkół ponadpodstawowych przez Pracownię Planowania Przestrzennego.
W trybie nadzwyczajnym zebrali się dziś (18.03) piotrkowscy radni. W obliczu zagrożenia koronawirusem samorząd piotrkowski przekazał pieniądze dla szpitali na zakup respiratorów oraz środków ochronnych.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego przełożyło nabór na mieszkania, które znajdą się w dwóch nowych blokach przy ul. Broniewskiego.
W środę (18.03) w Urzędzie Miasta obędzie się XVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Piotrkowian, którzy chcieliby śledzić głosowania radnych zapraszamy wyłącznie do oglądania transmisji on-line.
Na stronie www.piotrkow.pl stworzyliśmy zakładkę poświęconą komunikatom związanym z zagrożeniem epidemicznym wywołanym koronawirusem COVID-19. Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji.
Ogólnopolska akcja „Widzialna ręka” dotarła do naszego miasta. Jej celem jest pomoc w codziennych czynnościach osobom starszym, które w czasie zagrożenia koronawirusem nie powinny wychodzić z domu.
Prezydent Krzysztof Chojniak gościł dziś (16.03) na antenie radia Strefa FM. W rozmowie z Beatą Hołubowicz-Stachaczyk odnosił się do obecnej sytuacji w kraju i wpływu na piotrkowski samorząd.
Na czas zagrożenia epidemicznego targowiska miejskie zmieniają zasady funkcjonowania.
Od dziś (16.03) autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego będą kursować według rozkładu feryjnego. Wstrzymano także sprzedaż biletów u kierowców.
KOMUNIKAT PREZYDENTA MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z DNIA 15 MARCA 2020 R. WS. WPROWADZENIA SZCZEGÓLNYCH ZASAD PRZYJMOWANIA KLIENTÓW URZĘDU MIASTA I MIEJSKICH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH.