W ogrodzie Przedszkola Samorządowego nr 7 powstała ekopracownia wraz z punktem dydaktycznym. Było to możliwie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu.
Szkoła Podstawowa nr 2 wzbogaci się o kolejny obiekt rekreacyjny. Po wybudowaniu trzech boisk przyszedł czas na plac zabaw i siłownię plenerową.
„W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skiner to kolejna propozycja kina „Piksel”. Seans odbędzie się w czwartek (21.11) o godz. 18.30.
Dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” już za nami. W miniony weekend zespoły teatralne z całej Polski prezentowały swoje spektakle w Miejskim Ośrodku Kultury.
Trwa kompleksowa modernizacja kamienic przy ulicach: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5. Zamieszka tam 25 rodzin.
100 sztuk dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
Komplet widzów zgromadził pierwszy seans filmowy w nowym kinie studyjnym Piksel. Inauguracja odbyła się w czwartek (14.11) w Mediatece 800-lecia.
Wprowadzenie nowego układu wysokościowego powoduje zmianę o 12 centymetrów. Od dziś (15.11) wysokości na mapach ulegną zmianie.
Piotrkowskie kluby mogą składać wnioski na dofinansowanie swojej sportowej działalności. Wszystko dzięki piątej edycji programu „Klub” przygotowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zakończyła się modernizacja elewacji południowej i remont dachu wraz więźbą dachową kamienicy przy placu Niepodległości 5.