Dzisiaj: Wtorek 31 marca 2020

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 przebywająca na praktykach zawodowych w Hiszpanii przeżyła niecodzienna przygodę – uratowała małego delfina, którego woda wyrzuciła na brzeg Morza Środziemnego.  
Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się dwie wystawy edukacyjne: „Nie wahaj się – baw się” oraz „Gdzie wzrok nie sięga”, które można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Już w tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i mieszkańcy osiedla "Wyzwolenia" będą mogli cieszyć z nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Prace już wystartowały.
Bardzo małe zainteresowanie dofinansowaniem wymiany pieców na ekologiczne było powodem rezygnacji Urzędu Miasta z aplikowania o środki na realizację projektu. Miasto szykuje się już do kolejnego programu. Tym razem montażu OZE oraz uruchomi punkt dla osób zainteresowanych programem „Czyste Powietrze”.
Taki obiekt był bardzo potrzebny – taki wniosek nasuwa się po analizie statystyk funkcjonowania Mediateki 800-lecia. Obiekt ,od otwarcia do końca grudnia 2019 roku, odwiedziło ponad 325 tysięcy osób!
„MULTI-MEDIA-TEKA: budowa wystaw multimedialno-interaktywnych w Piotrkowie Trybunalskim” to nowy projekt, który realizowany będzie w mediatece.
Ministerstwo Zdrowia przygotowało plakat informacyjny na temat ochrony przed koronawirusem. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami postępowania.
 
Awaria państwowego systemu CEPiK 2.0 została usunięta. W Referacie Komunikacji można już załatwić wszystkie sprawy.
Piotrków Trybunalski uzyskał tytuł finalisty w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2020” organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości ku czci bohaterów antykomunistycznego podziemia odbyły się także w Piotrkowie Trybunalskim.