Inwestujemy w „jedenastkę”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
Kolejna piotrkowska placówka oświatowa wzbogaci się o kompleks sportowo-rekreacyjny. Jeszcze w tym roku z nowego obiektu będą mogli korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11.
W tym tygodniu wykonawcy został przekazany plac budowy, a prace powinny wystartować w najbliższym czasie i potrwać osiem miesięcy.
W skład kompleksu wejdą dwa boiska ogrodzone piłkochwytami, skocznia do skoku w dal oraz plac rekreacyjno-sportowy.
- Pierwsze z boisk będzie miało nawierzchnię trawiastą i posłuży do gry w piłkę nożną. Obok powstanie plac do gry w siatkówkę i koszykówkę. Jego nawierzchnia zostanie wykonana z poliuretanu, bezpiecznej gumowej nawierzchni chroniącej przed skutkami ewentualnych upadków – wyjaśniają magistraccy urzędnicy.

Na wyremontowanym terenie pomiędzy budynkiem szkoły a wybudowanymi boiskami urządzony zostanie plac rekreacyjno-sportowy. W jego skład wejdzie strefa edukacyjna w postaci gier matematyczno-logicznych oraz miasteczko ruchu drogowego.
Do dyspozycji dzieci będą gry logiczne: „Chińczyk”, „Twister z planszą”, „Szachy, warcaby” oraz gry matematyczno-edukacyjne: „Tablica: węże i drabiny”, „Ślimak alfabet”, „Ślimak matematyczny” i „Klasy”.

Całość inwestycji uzupełnią elementy małej architektury, jak ławki i betonowe kosze na śmieci. Dodatkowo w ul. Szmidta wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która odwodni tereny przy Szkole Podstawowej 11.
← powrót