Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
zdjęcie
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego była gospodarzem tegorocznego spotkania opłatkowego pracowników oświaty, które odbyło się w piątek, 12 stycznia. Tradycyjnie było wspólne kolędowanie, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem.
Na wstępie Anna Kulisa, dyrektor "dwunastki", przywitała kilkuset nauczycieli, wychowawców, katechetów - obecnych oraz emerytowanych, którzy przybyli na coroczne spotkanie noworoczne pracowników oświaty.
– Spotkaliśmy się tu, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o planach na ten rok – mówiła Anna Kulisa.
- Takie uroczystości to również okazja to cementowania naszej wspólnoty dążeń i działań. Tworzymy, bowiem rodzinę, która ma jeden cel „stworzenie pomnika trwalszego od spiżu”. Niezniszczalnego pomnika wiedzy, prawości i patriotyzmu w umysłach naszych dzieci i młodzieży.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. - Spotykamy się na początku 2018 roku. Roku, który jest wyjątkowy dla naszej ojczyzny. Świętujemy bowiem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił prezydent Krzysztof Chojniak.
- Ale to także rok wyjątkowy dla nas, piotrkowian. Mamy bowiem świadomość i przywilej otwierać dziewiąte stulecie w dziejach naszego miasta. Życzę, aby był to dobry rok zarówno w wymiarze osobistym, zawodowym, jak i tym związanym z naszym miastem i z naszą ojczyzną - zakończył Krzysztof Chojniak.
Słowo do zebranych wygłosił również ksiądz biskup Marek Marczak. - Chciałbym życzyć wszystkim, aby atmosfera i klimat minionych świąt towarzyszyły nam przez cały rok. Aby ta prawda, że Bóg stał się człowiekiem po to, aby człowiek mógł się zjednoczyć z Panem Bogiem głęboko przemieniała nasze życie, żeby zmieniała nasze patrzenie na drugiego człowieka.

Następnie uczniowie „dwunastki” wystawili specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienie oparte na powieści Charlesa Dickensa pt.: „Opowieść wigilijna”. Przepiękna sceneria, niesamowita gra młodych aktorów, światło, taniec i śpiew wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Występ został nagrodzony owacją na stojąco. Po części artystycznej zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
← powrót