Zalesicka: czas na drugi etap

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
zdjęcie
W tym roku wykonany ma zostać drugi etap przebudowy ulicy Zalesickiej. Modernizację przejdzie około kilometrowy odcinek od posesji nr 66 do przepustu przy Śrutowym Dołku.
Prace rozpoczną się od ułożenia sieci podziemnych. W zakresie robót jest przebudowa fragmentów wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Na całym odcinku drogowcy wybudują nową kanalizację deszczową.

Po zakończeniu części instalacyjnej rozpocznie się budowa ulicy. Oprócz jezdni powstanie obustronny chodnik oraz ścieżka rowerowa.
- To bardzo ważna inwestycja drogowa, która wpłynie na bezpieczeństwo w tym rejonie miasta – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik podkreślając, że niezwykle istotnym elementem prac będzie budowa nowego chodnika.
- Ruch na ul. Zalesickiej jest bardzo duży. Powstanie nowego chodnika, którego do tej pory w tym miejscu nie było, zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych poruszających się wzdłuż drogi.

W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Oferty w postępowaniu można składać do 7 lutego, a zwycięska firma na przeprowadzenie prac będzie miała czas do 10 grudnia 2020 roku.
← powrót