Nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 zapraszają przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami na Dzień Drzwi Otwartych. Na dzieci będą czekały interesujące wyzwania i liczne atrakcje.
 
32-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 wyjechała na praktyki zawodowe do Granady (Hiszpania). Było to możliwe dzięki pozyskaniu przez szkołę dofinansowania w ramach programu Erasmus+.
„Bliżej niż myślisz” to tytuł wystawy fotografii krajobrazowej autorstwa Roberta Michalika, którą od czwartku (27.02) będzie można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury.
„Promyki nadziei” to tytuł wystawy gobelinów autorstwa Wandy Kaczorowskiej, którą będzie można oglądać w galerii MOK.
Pierwsze i drugie miejsce wytańczyli piotrkowianie z zespołów tanecznych Miejskiego Ośrodka Kultury podczas III Turnieju Tańca Nowoczesnego w Oleśnicy. O zwycięstwo rywalizowało ponad 500 tancerzy.
…to tytuł najnowszego tomik poezji Jolanty Łopusiewicz, który zaprezentowała podczas wieczoru autorskiego w Miejskim Ośrodku Kultury.
Oddział Muzeum w Polichnie zaprasza do odwiedzenia wystawy czasowej pn.: ”Henryk Derczyński – dokumentalista kresu wojny”.
W piątek (14.02) w 78. rocznicę powstania Armii Krajowej uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego uczcili pamięć swojego patrona – gen. Stefana Roweckiego-Grota oraz wszystkich żołnierzy AK.
„Zachwycający świat” to tytuł wystawy malarstwa Michała Szmigiela, która od najbliższej niedzieli (16.02) będzie prezentowana w Centrum idei „Ku Demokracji”.
Młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 wzięła udział w jubileuszowej edycji warsztatów LabFactor, która odbyła się na Politechnice Łódzkiej.