2 piotrkowskie firmy z decyzjami o wsparciu na nowe inwestycje

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
16 kwietnia w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o wsparciu na nowe inwestycje. 


Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju, a nie jak do tej pory, jedynie na terenach położonych w granicach specjalnych stref ekonomicznych. Wsparcie na realizację nowej inwestycji udzielane jest w formie zwolnienia od podatku dochodowego. Wsparcie udzielane jest w drodze decyzji, zwanej „decyzją o wsparciu”.

Dwie firmy zlokalizowane w Piotrkowie Trybunalskim – Haering Polska Sp. z o.o. oraz Artfol Sp. z o.o., otrzymały dziś decyzje o wsparciu na nowe inwestycje.

Haering Polska Sp.z o.o.
branża: metalowa
planowane nakłady inwestycyjne: 242 mln PLN
zatrudnienie w ramach nowej inwestycji: 15 
Haering Polska Sp. z o.o. działa w branży precyzyjnej obróbki skrawaniem i specjalizuje się w produkcji precyzyjnych części kołowo symetrycznych, wytwarzanych w wielkich seriach. 
 
ARTFOL Sp.z o.o.
branża: producent opakowań
planowane nakłady inwestycyjne: 4,5 mln PLN
zatrudnienie w ramach nowej inwestycji: 3 
ARTFOL jest jednym z czołowych producentów opakowań foliowych, specjalizuje się w produkcji folii oraz worków z folii polietylenowych, torebek z folii polipropylenowych oraz folii strech maszynowej i ręcznej, służącej do owijania palet. 
← powrót