Dzisiaj: Środa 08 lutego 2023

Aktualności

co2
Radni podczas dzisiejszej sesji przyjęli „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Piotrków Trybunalski”. Dokument pozwoli miastu w przyszłości aplikować o pieniądze na inwestycje w odnawialne źródła energii.
Kompleks nieruchomości przy ul. Batorego, w którego skład wchodzą m.in. hala sportowa, boisko i hotel został wystawiony na sprzedaż. Termin przetargu ustalono na 11 grudnia.
Do końca roku firmy mogą ubiegać się o unijne wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie. Pomoc obejmuje udzielenie atrakcyjnych pożyczek na inwestycje.
Już ponad 40 wniosków złożyli piotrkowianie na dofinansowanie m.in. wymiany kotłów podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej z programu KAWKA. Mieszkańcy będą mogli uzyskać aż 65% dofinansowanie na remont kotłowni.
Przed nami pierwsze przetargi na nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe, w ramach programu „Piotrków Trybunalski - tu mieszkam”. Kolejne zbycie działek zaplanowano na 27 listopada oraz 11 grudnia.
Nawet 400 osób przyjmie do pracy w najbliższym czasie firma Haering, jedna z największych w naszym mieście. Niemieckie przedsiębiorstwo nie tylko rozwija hale produkcyjne, ale inwestuje w kształcenie przyszłej kadry.
Do końca roku firmy mogą ubiegać się o unijne wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie. Pomoc obejmuje udzielenie atrakcyjnych pożyczek na inwestycje.
W poszukiwaniu kontrahentów z wizytą do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechali dziś (20.10) przedstawiciele władz oraz biznesu z miasta Xiaogan z prowincji Hubei w Chinach.
„Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne?” to tytuł warsztatów organizowanych w ramach VII edycji Akademii Przedsiębiorcy. Spotkanie w naszym mieście zaplanowano 28 października, w hotelu Vestil.
15-10-2015

Nowa Elewacja 2015

Trwa ósma edycja konkursu „Nowa Elewacja” na najładniej odnowioną w tym roku fasadę kamienicy. W konkursie udział mogą wziąć właściciele, którzy do końca grudnia wyremontują swoje budynki.