W celu zachęcenia przedsiębiorców, do podjęcia działalności w lokalach użytkowych na terenie Podzamcza i Starego Miasta, od trzech lat, funkcjonuje system preferencyjnych stawek najmu.
Wystartowała dwudziesta druga edycja konkursu o tytuł "Dobroczyńcy Roku”. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 lutego.
Już na początku 2019 roku, planowanych jest szereg przetargów na atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne. 
Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej i tych, którzy prowadzą już własna firmę.  
W załączniku można znaleźć obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego w sprawie ustalenia odszkodowań za udziały w prawie własności gruntów w związku z modernizacją ulicy Roosevelta.
14 grudnia odbędą się przetargi na nieruchomości miejskie, przeznaczone pod realizację budynków wielo- i jednorodzinnych. 
UWAGA ! Wpłata wadium do 10.12.2018 r.
 
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza firmy z regionu na BEZPŁATNE spotkanie NCBR dla Firm – wsparcie dla przedsiębiorców z POIR, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać DOTACJĘ NA ROZWÓJ FIRMY!

 
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS rozpoczęło nabór podmiotów, które chciałyby skorzystać z pakietów rozwojowych. Konkurs skierowany jest do grup nieformalnych i organizacji pozarządowych planujących działalność odpłatną.
 
14 grudnia br. odbędzie się przetarg na atrakcyjną ponad 5- hektarową nieruchomość, zlokalizowaną w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wroniej (w granicach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej).

 
16 listopada (piątek) w sali nr 1 Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10, odbędą się warsztaty dla przedsiębiorców, organizowane przez Centrum Innowacji Biznesowej.