Dzisiaj: Piątek 10 lipca 2020

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaże nowych wystaw, które od 14 lutego będzie można oglądać w galeriach przy ul. Dąbrowskiego oraz ul. Sieradzkiej.
„Marynarka Wojenna w stuleciu odrodzonej Rzeczypospolitej” – tak brzmi tytuł wystawy, którą do końca kwietnia można oglądać w piotrkowskim Muzeum.
Mediateka 800-lecia zaprasza na wystawę prac „Postaci literackie i fikcyjne”. Autorkami prezentacji są Aleksandra Bartyzel i Aleksandra Bukowska, uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi.
Moc atrakcji, gorąca atmosfera, profesjonalne pokazy, sala kinowa, konkursy, quizy, a wszystko to w otoczeniu dobrej muzyki – tak wyglądał dzień otwarty w piotrkowskim Ekonomiku.
Podróż do przeszłości – takie motto będzie miał koncert zespołu „5/5”, który w piątek (7.02) odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury (al. 3 Maja 12).
900 uczniów z 24 szkół wzięło udział  w V Festiwalu Nauk Technicznych, który odbył się w piotrkowskiej „Budowlance”. Motywami przewodnimi wydarzenia były: wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość.
„Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć” to tytuł koncertu piosenek Katarzyny Nosowskiej, który w piątek (31.01) będzie można usłyszeć w Miejskim Ośrodku Kultury.
Mediateka 800-lecia przez dwa feryjne tygodnie tętniła życiem. Dzieci spędziły czas na twórczej i rozwijającej zabawie.
Wróżki, piraci czy księżniczki, to tylko kilka z postaci, które można było spotkać na balu karnawałowym w Miejskim Ośrodku Kultury. Bal zakończył dwutygodniowe zajęcia w świetlicach MOK, które odbywały się w trakcie ferii zimowych.
W Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczynają się bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i seniorów. Są jeszcze wolne miejsca.