"Piotrków którego nie znacie" - cykl wakcyjny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
zdjęcie
Jak doszło do powstania piotrkowskiego dworca, ile schodów ma wieża ciśnień, co kryje się za drzwiami cerkwi oraz jakie tajemnice skrywają piotrkowskie klasztory? – te i inne ciekawostki będzie można poznawać przez całe wakacje. Telewizja Piotrków przygotowuje serię specjalnych wakacyjnych odcinków pt: "Piotrków którego nie znacie".
 
Pomysł cyklu zrodził się przy realizacji wcześniejszych odcinków programu.
- Widzowie często pytali nas o historię jakiegoś budynku czy o wydarzenie - mówi Elżbieta Jarszak, redaktor naczelna Telewizji Piotrków. Ponieważ przy okazji pojawiła się możliwość pozyskana pieniędzy z ministerstwa, to z niej skorzystaliśmy - dodaje.

Kilkanaście planów zdjęciowych jak i treści przekazywana jest przez lektora oraz bohaterów odcinków, dobrze znanych piotrkowianom Leszka Józefackiego i Stanisława Piotra Gajdę.Tym razem obaj prowadzący wraz z całą ekipą realizatorów zabiorą państwa na spacer Traktem Wielu Kultur, by opowiedzieć o tym co najciekawsze w mieście.

- Praca na planie bywa żmudna - przyznają prowadzący. - To proces przyjemny do momentu, kiedy po raz kolejny trzeba powtarzać ujęcie. Czasami robimy to po kilka razy - opisują. - Ale czego nie robi się dla widzów i przywracania  w pamięci mieszkańców historii Piotrowa Trybunalskiego.
 
Seria wakacyjnych odcinków cyklu "Piotrków którego nie znacie" powstaje w ramach programu „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego , na który Miejski Ośrodek Kultury pozyskał 64 tysiące złotych.
Premiera programu w każdy piątek na antenie Telewizji Piotrków, po głównym wydaniu Informacji Piotrkowskich, które rozpoczynają się o 17:15.
← powrót