Dzisiaj: Wtorek 14 lipca 2020

Referat Geodezji, Kartografii i Katastru informuje, iż w dniu dzisiejszym, w godzinach dopołudniowych, usunięta została awaria sprzętu komputerowego i przywrócona została funkcjonalność geoportalu.
Urząd Miasta kupił 85 laptopów dla uczniów w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus”. Komputery już trafiają do szkół.
56 mieszkań znajdzie się w blokach, które miasto buduje na osiedlu 800-lecia.  Mieszkania powstają w formule TBS, a w budynkach pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań.
W środę (15.07) odbędzie się XXIV Sesja Rady Miasta. Obrady – ze względu na epidemię koronawirusa – zorganizowane zostaną w trybie korespondencyjnym.
W ten weekend w Inowrocławiu zainaugurowano rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2020. W zawodach świetnie zaprezentowały się drużyny z naszego miasta.
Trwa przebudowa ul. Zalesickiej. Obecnie trwają prace podziemne: kończy się  budowa „deszczówki”, a rozpoczyna budowa kanalizacji sanitarnej.
69,39 % wyniosła frekwencja w Piotrkowie Trybunalskim w II turze wyborów Prezydenta RP. W naszym mieście zagłosowały wczoraj (12.07) 38 tys. 553 osoby.
 
Nieco inaczej niż co roku, ale tradycyjnie 11 lipca, Piesza Piotrowska Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę. W tym roku pątnicy pielgrzymują pod hasłem „Jeden duch, jedno serce”.
Dbając o Piotrków Trybunalski i jego mieszkańców nie zapominamy o naszych „braciach mniejszych”. Pod budynkami magistratu ustawiono „Przystanki dla czworonożnych przyjaciół”.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.