Dzisiaj: Wtorek 07 lutego 2023

Aktualności

RADIOsleed
Izabela Wroniszewska, Skarbnik Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, była gościem poniedziałkowej (06.02) audycji „O tym się mówi” wyemitowanej na antenie radia Strefa FM. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
03-02-2023

Uwaga na oblodzenie

alert-1661235650
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniem, które w sobotę (4.02) w godzinach nocnych i porannych pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim.,
2
Wczoraj (1.02) w Mediatece 800-lecia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Miniphänomenta, czyli minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z bibliotecznego Klubu Małego Odkrywcy, wraz z rodzicami. 
dsc6654-1654903191
1 lutego rozpoczęły się zapisy na VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca. Sportowe wydarzenie już na dobre wpisało się w coroczne obchody Dni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
DSC_3511 (1)
W tym roku miasto przystąpi do realizacji jednej z ważniejszych inwestycji w południowej części miasta - remontu ulicy Roosevelta. Zadanie realizowane będzie na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych 1944-1956 do ulicy Towarowej oraz od ulicy Wroniej do Granicznej.
 
Maly Piotrkow
Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu w MZK Piotrków Trybunalski systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej w naszym mieście uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.
edb — kopia
W piątek (27 stycznia) ruszyła rządowa aplikacja do prowadzenia dziennika budowy w formie elektronicznej. Inwestor może wybrać czy nadal chce prowadzić dziennik budowy w wersji papierowej, czy w nowej formie elektronicznej. Od 2030 r. wersja elektroniczna będzie obowiązkowa.
 
FRANCZYZOBIORCY kzg piotrków trybunalski
Startuje 12 edycja międzynarodowego wydarzenia “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, podczas którego dzieci i młodzież uczona jest programowania. Akcja zawita do Piotrkowa po raz 4. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Udział w kursie jest bezpłatny.
pryzmat-1673524850
W środę, 1 lutego, w Mediatece 800-lecia otwarta zostanie niezwykła wystawa Miniphäenomenta, czyli minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania. Początek o godz. 16.00.
 
DSC_6413
 Do końca lutego można nadsyłać zgłoszenia do piętnastej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2022 r.