Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Reorganizacja targowiska oraz wyrażenie zgody na sprzedaż nieruchomości w ramach programu „Działka pod budowę domu za 50% ceny” to najważniejsze uchwały, które podjęto podczas XXVII Sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę (30.09) w Urzędzie Miasta.
W Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko uruchomiony zostanie projekt LOWE, dzięki któremu każdy dorosły mieszkaniec naszego miasta będzie mógł skorzystać z darmowych kursów i zajęć.
Od 1 października mieszkańcy mogą składać wnioski o wydanie Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, która będzie uprawniała do otrzymania szeregu zniżek przy korzystaniu z usług miejskich instytucji.
W Urzędzie Miasta otwarto oferty w przetargu na odbiór odpadów. Na ich podstawie miasto musi ustalić stawkę za śmieci. Już wiemy, że będzie ona wyższa.
Trwa aktualizacja elektronicznej ewidencji szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim. Do 30 września można wypełniać ankiety i zgłaszać posiadanie tego typu zbiorników.
W najbliższą środę (30.09) zaplanowano kolejną Sesję Rady Miasta. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostaną zorganizowane w sposób korespondencyjny.
Prezydent Krzysztof Chojniak na antenie radia Strefa FM odniósł się do aktualnej sytuacji związanej z planowaną reorganizacją targowiska miejskiego przy ul. Targowej.
Rozpoczął się ostatni etap kompleksowego remontu nieruchomości przy ul. Wojska Polskiego 29/31. Od kilku dni trwają prace przy przebudowie podwórza przed budynkami.
Przy ulicy Targowej nadal będzie można robić zakupy. Na miejskim targowisku mieszkańcy zaopatrzą się w artykuły spożywcze, warzywa, owoce, płody rolne oraz artykuły ogrodnicze.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.