Dzisiaj: Wtorek 14 lipca 2020

Belzacka w remoncie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
Rozpoczęła się kolejna inwestycja w zachodniej części miasta. Od kilku dni drogowcy pracują przy modernizacji ulicy Belzackiej.
Przebudowa prowadzona jest na odcinku od ronda A. Osieckiej do ul. Niemena.
Prace mają bardzo duże znaczenie dla wielu piotrkowian. Ulica Belzacka znajduje się w środku dużego osiedla, a codziennie przemieszczają się nią tysiące mieszkańców naszego miasta  Dzięki inwestycji poprawi się dojazd m.in. do Szkoły Podstawowej nr 12, krytej pływalni, skate parku oraz linarium i placu zabaw.

Inwestycja zakłada wyłącznie prace drogowe. Na ulicy Belzackiej ułożona zostanie nowa jezdnia, wymienione będą krawężniki oraz przebudowane chodniki po obu stronach drogi. Remont przejdą także zatoki postojowe, w których utworzonych zostanie 46 miejsc parkingowych. Całość uzupełnią elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.
Prace przy drodze już się rozpoczęły. Na początku zrywane są stare płyty chodnikowe, które zostaną zastąpione przez kostkę betonową.

Trwające roboty wiążą się ze zmianą organizacji ruchu oraz wyłączeniem części jezdni. Prosimy kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania.
Remont ul. Belzackiej ma potrwać 2,5 miesiąca, a jego koszt wyniesie blisko 880 tys. złotych i w całości zostanie pokryty z budżetu miasta.
← powrót