Dzisiaj: Piątek 10 lipca 2020

Dzień pracownika socjalnego 2019

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
zdjęcie
144 osoby z ośmiu placówek pomocy społecznej działających na terenie miasta otrzymały w piątek (22.11) nagrody prezydenta Krzysztofa Chojniaka z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. 
-  Takie dni, jak dzisiejszy są okazją, aby podkreślić, że jako władze samorządowe dostrzegamy Państwa pracę i zaangażowanie. Serdecznie dziękuję za Państwa postawę – mówił prezydent Krzysztof Chojniak otwierając doroczne spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego i złożył życzenia.
- Wiem, że nie brakuje też problemów. Dlatego życzę, aby trudności było jak najmniej, a jeśli już się pojawią niech Państwu nie brakuje sił i wsparcia do ich pokonania. Niech także aspekt finansowy będzie na miarę Państwa oczekiwań. Jako władze samorządowe, niezależnie od trudności, jakie spotykają obecnie polskie samorządy, staramy się dostatecznie dużo środków przeznaczać na szeroko rozumianą pomoc społeczną, w tym na uposażenia. Takie też plany mamy na przyszły rok.

W imieniu nagrodzonych głos zabrała Monika Wojtania, Dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej.
- Dziękujemy za pamięć i wsparcie naszej pracy.  Bardzo ciężkiej pracy z osobami starszymi, dorosłymi, a także dziećmi i młodzieżą. Jest nam bardzo miło, że rokrocznie znaczna część naszych pracowników jest nagradzana. Stanowi to dodatkową motywację do dalszej pracy na rzecz naszych podopiecznych – dziękowała dyrektor Wojtania.

W tym roku prezydent nagrodził 144 osoby ze wszystkich ośmiu placówek wykonujących zadania dotyczące pomocy socjalnej, tj. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (35 osób), Dziennego Domu Pomocy Społecznej (26), Domu Pomocy Społecznej (30), Domu Dziecka (14), Pogotowia Opiekuńczego (14), Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej „Bartek” (8), Miejskiego Żłobka Dziennego (13), Środowiskowego Domu Samopomocy (4).
← powrót