Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Mikołajki z miejską choinką

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
zdjęcie
Bożonarodzeniowy okres w Piotrkowie rozpoczął się na dobre. W mikołajkowy wieczór w Rynku Trybunalskim odpalona została 10-metrowa choinka.
Tuż po godzinie 17:00 w sercu Starówki licznie zaczęli gromadzić się piotrkowianie. Najwięcej było oczywiście dzieci, które nie mogły się doczekać rozświetlenia 10-metrowego bożonarodzeniowego drzewka.

Jeszcze przed głównym wydarzeniem wieczoru dla zgromadzonych zagrała Miejska Orkiestra Dęta, która wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat.
Punktualnie o godz. 17:30 miała rozbłysnąć choinka. Na kilka sekund przed punktem kulminacyjnym dzieci rozpoczęły końcowe odliczanie. Z kilkuset gardeł najmłodszych popłynęło gromkie: „Dziesięć, dziewięć…, trzy, dwa, jeden…” i wówczas wiceprezydent Andrzej Kacperek włączył światła na choince.

Przy dźwiękach świątecznych przebojów w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej przybyli na Rynek piotrkowianie robili sobie zdjęcia na tle rozświetlonego drzewka. Nie zabrakło również upominków dla dzieci.

W ślad za przystrojeniem Rynku Trybunalskiego ozdoby bożonarodzeniowe rozwieszane będą na kolejnych ulicach. Dekoracje zawisną m.in. na uliczkach piotrkowskiej Starówki, w okolicach placu Kościuszki, al. 3 Maja, pasażu Karola Rudowskiego, a także nad ulicami: Narutowicza, Słowackiego, POW, Sienkiewicza i Dąbrowskiego.
Dopełnieniem ozdób będą trzy żywe choinki, które staną w centrum miasta: w parku Jana Pawła II, przy pl. Kościuszki oraz ul. POW.
Na terenie miasta ustawione zostaną także świąteczne świetlne instalacje: sanie świętego Mikołaja, bożonarodzeniowa bombka oraz prezent.
← powrót