Od piątku tańsze bilety MZK

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 9 =
Link
8 + 9 =
emzetki-1553764950
Usprawnienie komunikacji i ułatwienia dla podróżujących oraz zniżki dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca to główne założenia zmian, które od jutra (7.10) zaczną obowiązywać w ofercie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

 
Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta radni przegłosowali zmiany w ofercie za przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W zaproponowanych zmianach znalazło się wiele nowości oraz zniżki na przejazdy dla posiadaczy Piotrkowskiej Karty Mieszkańca.
- Chcemy dostosować naszą ofertę do potrzeb i oczekiwań piotrkowian. Uproszczenie taryfy z jednej strony wynika z występującego trendu w miastach, z drugiej jest skutkiem propozycji zróżnicowania cen biletów w zależności od tego, czy pasażer posiada Piotrkowską Kartę Mieszkańca (PKM) czy też nie – wyjaśnia Zbigniew Stankowski, prezes MZK.

Od piątku (7.10) obecny bilet jednorazowy i 2-godzinny zastąpi bilet 60-minutowy (umożliwiający dokonanie przesiadek). Bilet 24-godzinny zastąpi bilet 1-dniowy. Uzupełnieniem oferty biletów krótkookresowych będą karnety 4-biletów 60-minutowych, dzięki którym będzie można korzystać z tańszych przejazdów (obecnie funkcjonuje karnet 4 biletów jednorazowych). Dla stałych pasażerów komunikacji miejskiej dostępne będą sieciowe 30-dniowe bilety na okaziciela (zamiast imiennych). Dodatkowo cenę biletu u kierowcy zrównano z ceną biletu w przedsprzedaży.
Zlikwidowany zostanie również bilet socjalny, a grupę uprawnionych do korzystania z niego osób wpisano do katalogu uprawnionych do przejazdów ulgowych. Ostatnia zmiana dotyczy darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej dla wszystkich (nie tylko dla właścicieli lub współwłaścicieli samochodów osobowych) w Europejskim Dniu bez Samochodu. Ma to na celu promocję publicznego transportu zbiorowego.


Jesteś zainteresowany wyrobieniem karty mieszkańca? Sprawdź jak to zrobić (kliknij TUTAJ).
← powrót