Poprawiamy bezpieczeństwo na osiedlu Pawłowska

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 3 =
Link
9 + 3 =
DSC_5109
Przy ul. J. Porazińskiej i Cz. Miłosza (od Porazińskiej do Chopina) rozpoczęły się prace związane z budową nowych, energooszczędnych lamp LED. Oświetlenie poprawi bezpieczeństwo i komfort nie tylko mieszkańcom osiedla Pawłowska, ale również pieszych oraz kierowców.
Jednym z rokrocznie realizowanych przez piotrkowski magistrat zadań, w zakresie poprawy bezpieczeństwa, jest budowa oświetlenia ulicznego. Również i w 2022 roku nie brakuje tego rodzaju przedsięwzięć. Aktualnie od podstaw trwają prace związane z budową oświetlenia w ulicach J. Porazińskiej i Cz. Miłosza (od Porazińskiej do Chopina). Na wspomnianych odcinkach ustawione zostaną nowe, energooszczędne latarnie z oprawami LED, które zapewnią bezpieczne i wygodne poruszanie się mieszkańcom osiedla Pawłowska.

- Jest to inwestycja wcześniej zaplanowana i realizujemy ją mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazły się polskie samorządy. W ostatnim czasie, w ramach grupy zakupowej zrzeszającej kilkanaście samorządów - w tym Piotrków - zorganizowaliśmy przetarg na dostarczanie energii elektrycznej. Niestety również u nas powtórzyła się sytuacja, która ma miejsce w całym kraju. Ceny drastycznie rosną. Oferta była o 1040% wyższa od aktualnej stawki. Rozpiszemy kolejny przetarg. Niestety nie gwarantuje to uzyskania niższych cen - podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

Koszt inwestycji wynosi blisko 130 tys. zł. Zadanie realizowane jest w formule ​"Projektuj i wybuduj". Prace mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.
← powrót