Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Projekt e-geodezji podsumowany

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
zdjęcie
Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i znaczące ułatwienie korzystania z nich – to najważniejsze efekty projektu „E-Geodezja”, który zrealizowano w Piotrkowie.
„E - geodezja w Piotrkowie Trybunalskim – cyfrowe geodezyjne rejestry publiczne, jako skuteczne narzędzie zwiększające zakres oraz jakość usług publicznych, świadczonych drogą elektroniczną” – taką nazwę nosi projekt, którego realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku.

W piątek (6.12) w Mediatece 800-lecia odbyła się konferencja, podczas której podsumowano efekty ostatnich trzech lat pracy urzędników. 
- Przez dziesiątki lat prowadziliśmy dokumentację geodezyjną w formie papierowej. Dziesiątki tomów, dziesiątki tysięcy stron różnej dokumentacji. Dzięki projektowi przeprowadziliśmy cyfryzację tych zasobów z równoczesną aktualizacją danych, a także szeroko zakrojoną inwentaryzacją – podkreślał podczas otwarcia konferencji wiceprezydent Adam Karzewnik. 
- Tym samym ułatwiliśmy dostęp do danych geodezyjnych wszystkim zainteresowanym mieszkańcom.

Najważniejszym efektem przeprowadzonego projektu jest powstanie elektronicznej bazy geodezyjnej w Piotrowie Trybunalskim.
Baza znajduje się pod adresem www.geoportal.piotrkow.pl, a dostęp do nich ma każdy. Wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji.
- Dzięki temu geodezja trafia do grona piotrkowskich e-usług. Teraz nie trzeba już czekać na wyciągi z dokumentacji przez kilkanaście dni. Dzięki e-usłudze załatwienie sprawy jest szybsze, łatwiejsze oraz tańsze. To dlatego, że zrobimy to z poziomu swojego biura czy mieszkania bez konieczności wizyty w Urzędzie – tłumaczył Krzysztof Studziżur, Geodeta Miasta.

Wdrożone w ramach projektu e-usługi adresowane są do kilku grup odbiorców: geodetów, rzeczoznawców, urzędników, projektantów, komorników oraz mieszkańców. Więcej szczegółów na temat naszego projektu można przeczytać w artykule opublikowanym przez czasopismo "Geodeta" (w załączniku poniżej).

Projekt „E - geodezja w Piotrkowie Trybunalskim – cyfrowe geodezyjne rejestry publiczne, jako skuteczne narzędzie zwiększające zakres oraz jakość usług publicznych, świadczonych drogą elektroniczną” uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w wysokości 3 933 092,02 zł. Koszt całego projektu to blisko 5,6 mln zł.

Załączniki artykułu

Geodeta - e-geodezja (Pobrań: 367)
← powrót