Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Ścieżka i chodnik przy Wroniej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
zdjęcie
O kolejny kilometr zwiększyła się długość ścieżek rowerowych w Piotrkowie Trybunalskim. Nową drogę dla jednośladów wybudowano wzdłuż ul. Wroniej.
Prace objęły północną część ul. Wroniej, na odcinku od ul. Roosevelta do Urzędu Skarbowego. W miejsce zniszczonego chodnika wybudowano ciąg pieszo-rowerowy.
- Z roku na rok w naszym mieście przybywa kilometrów ścieżek rowerowych. Wykonujemy je przy okazji modernizacji dróg, ale także jako samodzielne inwestycje. 2019 rok był pod tym względem wyjątkowy, a w całym mieście w minionym roku wykonano kilka kilometrów nowych dróg dla jednośladów – podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik.

Inwestycja wzdłuż ulicy Wroniej rozpoczęła się od usunięcia starych płyt chodnikowych. Następnie wykonano korytowanie, ułożono podbudowę i krawężniki.
- Chodnik i ścieżkę rowerową pokryliśmy kostką betonową. W celu oddzielenia ruchu rowerowego od pieszego nawierzchnia ma dwa kolory. Od strony jezdni – barwą czerwoną – wyznaczono część dla rowerzystów. Z kolei od strony terenów zielonych (kostka koloru szarego) biegnie chodnik – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
← powrót