Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Zamknięcie węzła „Piotrków-Południe”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
zdjęcie
W środę (11.12) rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie autostrady A1. Zamknięty zostanie wiadukt na al. gen. W. Sikorskiego, który zostanie wyburzony.
Na wysokości starego węzła ruch na autostradzie A1 zostanie utrzymany we wszystkich kierunkach jazdy. Tak samo będzie na drodze krajowej 74 (w kierunku Bełchatowa).

Jak informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ruch odbywać się będzie po olbrzymim rondzie, które otoczy węzeł Piotrków Trybunalski-Południe. Auta poruszać się będą jezdnią jednokierunkową, jednopasową, dookoła terenu, który będzie wyłączony z użytkowania na potrzeby przeprowadzanych prac.
Jezdnia tymczasowego ronda ma mieć parametry pozwalające poruszać się po nim zarówno samochodom osobowym, jak i ciężarowym.
Zamknięcie węzła i przeniesienie ruchu na rondo ma nastąpić w najbliższą środę ok. godziniy 14. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez półtora roku.

W miejscu wyburzonego powstanie nowy węzł, który będzie większy niż ten dotychczasowy, ale zastosowane rozwiązania będą niemal identyczne. Pojawi się też dodatkowa jezdnia rozprowadzająca w kierunku Łodzi, co ma rozładować ruch. Łącznice mają mieć większe łuki, dzięki czemu będzie jeździło się bezpieczniej i bardziej komfortowo.
← powrót