Dzisiaj: Czwartek 09 lutego 2023

Aplikacja mObywatel dla obywateli Ukrainy.

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 2 =
Link
6 + 2 =
abba
Aplikacjia mObywatel uruchomiła cyfrowy dokument tożsamości dla ukraińskich uchodźców: Diia.pl. Jest to elektroniczny dowód potwierdzający tożsamość wydawany osobom pełnoletnim, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską po 24 lutego b.r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.
 
W związku ze zbrojną napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę schronienie w Polsce znalazło wielu obywateli Ukrainy. Duża część tych osób nie miała ze sobą paszportów lub innych dokumentów, które zgodnie z prawem RP mogłyby potwierdzać ich tożsamość i legalność pobytu w naszym kraju.
Rząd Rzeczpospolitej Polskiej od samego początku wojny podejmuje działania mające na celu ułatwienie obywatelom Ukrainy ich funkcjonowania w naszym kraju. Jednym z takich przedsięwzięć było uruchomienie w ramach aplikacji mObywatel cyfrowego dokumentu tożsamości dla ukraińskich uchodźców: Diia.pl.
Jest to elektroniczny dokument potwierdzający tożsamość wydawany osobom, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską po 24 lutego b.r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

Utworzony cyfrowy dokument Diia.pl (Дія пл) umożliwia potwierdzenie tożsamości osobom pełnoletnim tak samo, jak tradycyjny dowód osobisty lub paszport. Przydaje się m.in. przy korzystaniu z usług medycznych czy przy okazaniu swoich danych podczas zawierania umowy o pracę. Aplikacja staje się również pomocna dla obywateli Ukrainy w dostępie do e-recept oraz Unijnego Certyfikatu COVID. 

 
 
← powrót