Dzisiaj: Środa 30 września 2020

W sobotę (3.10) w auli Mediateki 800-lecia odbędzie się projekcja filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Początek o godz. 17.00.
Odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać podczas szkolenia dla rodziców, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Spotkanie odbędzie się w piątek (2.10) w mediatece.
W sobotni wieczór w salach piotrkowskiego Muzeum zorganizowano „Retro raut u Piłsudskiego”. Koncert przeniósł publiczność do roku 1920 i przybliżył sylwetkę Józefa Piłsudskiego.
Jakub Szamałek, autor powieści kryminalnych, w piątek gościł w Mediatece 800-lecia. Podczas spotkania autorskiego można było nie tylko posłuchać opowieści o twórczości, ale także otrzymać autograf pisarza.
Piotrkowskie Muzeum przygotowało publikację poświęconą 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. Bezpłatne wydawnictwo można otrzymać w siedzibie Muzeum.
We wtorek (22.09) zakończyła się szachowa liga, w której udział wzięły dzieci z piotrkowskich szkół podstawowych. Podczas ostatnich zawodów wręczono nagrody indywidulane oraz w klasyfikacji drużynowej.
Psycholog dr Aleksandra Piotrkowska oraz pisarka Hanna Greń gościły w miniony weekend w Mediatece 800-lecia. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony piotrkowian.
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na kolejny koncert tegorocznego, jubileuszowego sezonu Old Town Jazz. Tym razem wystąpi Szymon Łukowski Quartet z albumem „Short Sketches”.
„sadziMY” z Telewizją Piotrków i Lasami Państwowymi. Pod siedzibą TV Piotrków na ul. Słowackiego pracownicy Nadleśnictwa Piotrków rozdają sadzonki dębów, buków i sosen.
Sala widowiskowa im. Jana Kilińskiego, taką nazwę od jutra (18.09) będzie nosiła sala Miejskiego Ośrodka Kultury.