Dzisiaj: Środa 08 lutego 2023

Wystawy "Po prostu Bronek" oraz "Przyjaciele Bronka" w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 4 =
Link
2 + 4 =
BB-cover-1-768x384
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa Bronisława Brylskiego pt. „Po Prostu Bronek”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (02.12) w Galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Początek o godz. 17.00.
 
„Po prostu Bronek” to tytuł książki, której promocja odbyła się w październiku w Mediatece 800-lecia. To również tytuł wystawy malarstwa Bronisława Brylskiego, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (2 grudnia) w galerii Ośrodka Działań Artystycznych. 
 
 "Nie lubię pisać o sobie. Nie lubię mówić o swoich doznaniach, przeżyciach i przemyśleniach twórczych. Jestem przeciwnikiem tego „twórczego” bełkotu, tej ględologii niby artystycznej, tego wyimaginowanego języka, którego mało kto rozumie, a który wydaje się być w dobrym tonie. Ta wystawa jest dla ludzi. Normalnych ludzi, którzy przeżywają, myślą, czują i może odnajdą cząstkę siebie w moich snach, myślach, przeżyciach i doznaniach artystycznych, w moich obrazach i rysunkach " 
Wernisaż wystawy zaplanowano na piątkowe popołudnie (2.12). Początek o godzinie 17.00 w Galerii ODA (ul. Sieradzka 8). Wystawę będzie można podziwiać do 8 stycznia, 2023 r.

Tego samego wieczoru w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 od godziny 19.00 będzie można również podziwiać wystawę pn. „Przyjaciele Bronka”. Swoje prace zaprezentują: Ewa Danecka, Stanisław Piotr Gajda, Eugeniusz Geno Makowski, Jarosław Makowski, Zbigniew Nowosadzki, Tadeusz Paszko, Wojciech Sobczyk, Martta Węg, Zdzisław Wiatr.


****
Bronisław Brylski ur. w Piotrkowie Trybunalskim (1960). Absolwent PLSP im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie (1980). Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w latach 1984-1989. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Mariana Stelmasika. Bronisław J. Brylski – nauczyciel, pedagog, wychowawca, artysta, samorządowiec i polityk. Człowiek orkiestra… Po prostu Bronek.
← powrót