Dzisiaj: Piątek 10 lipca 2020

15 lat UE w mieście i regionie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
zdjęcie
"15 lat Polski w Unii Europejskiej - 15 lat funduszy europejskich" to tytuł konferencji, jaka w środę (20.11) odbyła się w piotrkowskiej mediatece.
 
Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych osiągnięć regionu łódzkiego jako beneficjenta środków unijnych oraz promocja funduszy wśród mieszkańców.

-  Chcemy na przykładach samorządów, pokazać, jak można realizować projekty, które pozwolą rozwijać naszą lokalną społeczność czy infrastrukturę. Ważne jest by młodzi ludzie byli zaangażowani i wiedzieli, jak spoglądać na unijne inwestycje w mieście, ponieważ to głównie oni będą z nich korzystać – relacjonował  Bogdan Bujak, Prezes Stowarzyszenia Euro Centrum, organizator wydarzenia.

15 lat Polski w Unii Europejskiej to również piętnaście lat obecności w Piotrkowie Trybunalskim Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „Euro Centrum”.
- Za te lata owocnej współpracy z samorządem piotrkowskim chciałem na ręce prezesa złożyć serdecznie podziękowania – mówił podczas konferencji wiceprezydent Andrzej Kacperek.

Spotkaniu towarzyszyły prelekcje „Województwo Łódzkie jako beneficjent środków z funduszy europejskich” oraz rozstrzygnięcie konkursu filmowego „Co Unia Europejska zrobiła dla mnie w moim regionie”, w którym udział wzięli uczniowie szkół średnich regionu piotrkowskiego.
← powrót