Dzisiaj: Piątek 10 lipca 2020

Kino Piksel: drugi seans za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
Za nami drugi seans kina studyjnego „Piksel” działającego w Mediatece 800-lecia. Tym razem wyświetlono film poświęcony Irenie Sendlerowej.
W miniony czwartek odbyło się drugie spotkanie sympatyków kina studyjnego. Przybyli obejrzeli film  „W imię ich matek - historia Ireny Sendlerowej" w reżyserii Mary Skinner.

- Przy okazji seansów organizowane są konkursy dla widzów - informuje Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i dodaje.
- Przed drugim seansem nagrodziliśmy pięciu pierwszych nabywców biletów książką "Piotrkowianki portrety kobiet niezwykłych". Jeden rozdział poświęcony jest właśnie Irenie Sendlerowej. Kolejne dwie osoby, za prawidłowe odpowiedzi dotyczące wyświetlanego filmu, wygrały bilety na następny seans.

28 listopada o godz. 17.00 odbędzie się następna projekcja Kina Piskel pt. „Karski i władcy ludzkości". Film dotyczy życia i działalności Jana Karskiego i jego misji przekazania światu informacji o sytuacji Żydów na terenie okupowanej Polski. Łączy zdjęcia archiwalne i sekwencje animowane. W cenie biletu po filmie, spotkanie z jego reżyserem Sławomirem Grünbergiem.

Przypominamy, że inaugurację kina studyjnego „Piksel” zorganizowano w ubiegły czwartek. Wówczas widzowie obejrzeli dwa filmy Adama Guzińskiego „Następna stacja Piotrków Trybunalski” oraz „Wspomnienie lata”. Fotoreportaż z wydarzenia dostępny jest TUTAJ.
← powrót