Dzisiaj: Czwartek 09 lutego 2023

Aktualności

Informujemy, że od 1 listopada 2022 zmienił się wzór wniosku o wypłatę świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.
abba
Aplikacjia mObywatel uruchomiła cyfrowy dokument tożsamości dla ukraińskich uchodźców: Diia.pl. Jest to elektroniczny dowód potwierdzający tożsamość wydawany osobom pełnoletnim, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską po 24 lutego b.r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.
 
nowe
Z uwagi na nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, która weszła w życie z dniem 1 lipca, Informujemy, że wprowadzone zostały nowe terminy składania wniosków o wypłatę świadczenia za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.
sleed
Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu. Wnioski  należy składać w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 pok. 236.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów udostępniła film instruktażowy dotyczący procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywateli Ukrainy, którzy wjechali legalnie na terytorium Polski z terytorium Ukrainy po 24 lutego i deklarują zamiar pozostania na terytorium Polski.
12
„Ruś-Ukraina. Trudne narodu początki” - to tytuł drugiego otwartego wykładu dotyczącego historii, tradycji i kultury ukraińskiej, który miał miejsce w środę (23.03). Prelegentem spotkania był jeden z inicjatorów przedsięwzięcia Pełnomocnik Rektora ds. Filii UJK, dr hab. Jacek Bonarek, prof. UJK.
ulotka
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała nową, zaktualizowaną ulotkę informacyjną dla uchodźców z Ukrainy, która w przystępny sposób ułatwia funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.
 
tak
Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu. Wnioski  należy składać w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 pok. 236.
dab-1633090718-1639392287-1645707290
Dotyczy obywateli Ukrainy, którzy otrzymali nr PESEL do dnia 11.03.2022r. a przekroczyli granicę polsko-ukraińską w okresie od 24.02.2022 r.
dsc4177-1647512669
Piotrkowski magistrat uruchomił pierwszy mobilny punkt obsługi obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie numeru PESEL. Znajduje się on na terenie prywatnego centrum pomocy dla uchodźców przy ul. Dmowskiego. W punkcie obsługiwane są wyłącznie osoby przebywające w obiekcie po dawnych marketach InterMarche i BricoMarche.