Dzisiaj: Czwartek 09 lutego 2023

Aktualności

info-1645801115
W związku z agresją wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak, na najbliższej sesji Rady Miasta, przedstawi radnym projekt uchwały dotyczący zerwania współpracy partnerskiej z dwoma miastami: rosyjską Kostromą oraz białoruskim Mołodeczno.
paczki
Władze miasta Równe na Ukrainie zwróciły się do swoich miast partnerskich z prośbą o zbiórkę darów, które są aktualnie najbardziej potrzebne. Osoby, które będą chciały przekazać produkty z listy proszone są o przyniesienie ich do jednego z pięciu punktów zbiórki darów i opisanie ich "Dla Równego".
mpunkt
Urząd Miasta uruchamia Miejski Punkt Informacyjny dla uchodźców, w którym zarówno osoby szukające schronienia w naszym mieście, jak i mieszkańcy naszego miasta będą mogli otrzymać kompleksowe informacje dotyczące pobytu uchodźców w kraju oraz ich zakwaterowania w naszym mieście.
dary4
W minoną sobotę (26.02) w Piotrkowie zatrzymały się autobusy przewożące Ukraińców (dzieci z domu dziecka wraz z opiekunami) uciekających z terenów objętych wojną. Piotrkowianie lawinowo ruszyli z pomocą. 
aaaaaaa
W niedzielne popołudnie odbyła się wideokonferencja wojewody łódzkiego z samorządowcami, podczas której wojewoda przekazał rządowe ustalenia dotyczące pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz Ukraińcom, którzy pozostali w swoim kraju.
received_691912105146981
Miasto uruchamia Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców. Podajemy lokalizacje oraz wytyczne dotyczące listy produktów, jakie będą w nich przyjmowane.
dary1
Wielu piotrkowian pyta gdzie można przynosić dary dla uchodźców z Ukrainy. Informujemy, że w niedzielę od godziny 9.00 można to robić w ZSP nr 2 (ul. Dmowskiego).
autobus1
W Piotrkowie zatrzymały się autobusy przewożące Ukraińców uciekających z terenów objętych wojną do Niemiec. Podajemy komunikat w tej sprawie.
info-1645801115
Wraz z aktem agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę z piotrkowskim magistratem kontaktują się mieszkańcy chcący przyjąć pod swój dach ukraińskich uchodźców. Na terenie naszego województwa koordynacją działań w zakresie pomocy cudzoziemcom, w tym i uchodźcom, zajmują się służby podległe wojewodzie łódzkiemu.
riwne-1645785837
Piotrków Trybunalski jest w stałym kontakcie ze swoim partnerskim miastem Równe na Ukrainie. W chwili pojawienia się konkretnych potrzeb ze strony naszych przyjaciół piotrkowski samorząd udzieli pomocy na miarę posiadanych możliwości.