Dzisiaj: Czwartek 09 lutego 2023

Aktualności

Berlinale 2
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W tym roku była to wyjątkowa edycja dla naszego miasta.
HOTEL nr 06
Przed nami kolejne spotkanie z historią regionu. W najbliższy piątek (26.02) w Hotelu Staromiejskim będzie można wysłuchać opowiadań na temat dziejów piotrkowskich zakonów i klasztorów.
wwwwwwwww
W weekend w Bydgoszczy odbyły się pierwsze w skali kraju targi Travel and Taste. Nie zabrakło na nich Piotrkowa Trybunalskiego z ofertą Miasta Piwowarów.
KEW2016_05 (1280x813)
Kilkudziesięciu piotrkowian wysłuchało w sobotę (20.02) opowieści o dziejach i zwyczajach piotrkowskich ewangelików. Zwiedzanie kościoła ewangelicko-augsburskiego zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.
DSCN4948 (1280x960)
W tym tygodniu w Warszawie odbyły się targi Events Solutions, skierowane do branży turystycznej zajmującej się obszarem MICE, czyli organizacją m.in. konferencji, wystaw, narad i spotkań.
beznazwy
Tradycje piotrkowskich ewangelików, ich dzieje, kulturę i zwyczaje będzie można poznać już w najbliższą sobotę (20.02), podczas zwiedzania zorganizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej.
Spotkanie rozpocznie się przed kościołem ewangelicko-augsburskim (ul. Rwańska 6).
DSC04347 (1280x960)
W miniony weekend nasze miasto promowało się na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu. To największa tego typu impreza w naszym kraju.
fot Zbyszek Rzempała 1
Za nami kolejna edycja rajdu „Gorącego Czaju Łyk”. W minioną sobotę (13.02) na trasę wiodącą miejscami związanymi z piotrkowskimi romansami, zakochanymi parami i ich miłosnymi perypetiami podążyli dorośli amatorzy pieszych wędrówek.
Olbracht_zwiedzanie04 (1280x857)
Piotrków Trybunalski Miasto Piwowarów – to nowy produkt turystyczny, który od ubiegłego roku Centrum Informacji Turystycznej promuje wraz z piotrkowskimi firmami zajmującymi się szeroko pojętym browarnictwem.
UKS Delfin 2
17 medali zdobyli piotrkowscy pływacy z klubu UKS Delfin podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar MOSiR, które w miniony weekend odbyły się w Kielcach. W zawodach udział wzięło 234 zawodników z 25 klubów.