Cztery medale AKS na Olimpiadzie

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 8 =
Link
2 + 8 =
FOTO_AKS_01
Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli cztery medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najważniejszych zawodach sezonu w kategorii kadetów.
 
Piotrkowscy zapaśnicy wystąpili w Suwałkach w silnym składzie – aż sześcioro z nich to członkowie kadr narodowych kadetek i kadetów. Prawie wszyscy znaleźli się w strefie medalowej, co potwierdziło ich przynależność do ścisłej krajowej czołówki.

W rywalizacji dziewcząt tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła Karina Dolna (kat. 65 kg), a brązowy medal Kinga Jaroniek (kat. 43 kg). Julia Dolna, trzecia piotrkowska kadrowiczka, ze względu na kontuzje nie była w pełnej dyspozycji i tym razem zakończyła rywalizację poza podium.

Kadeci AKS także wywalczyli srebro i brąz: drugi w kategorii 80 kg był Patryk Robaszek. Z kolei w kategorii 71 kg na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Dawid.
Na wysokim, piątym miejscu turniej w Suwałkach zakończył Stanisław Fussy (kat. 80 kg), kolejny zapaśnik kadry kadetów. Tuż za podium uplasowali się także Adam Pluta (kat. 48 g) i Adrian Nurkowski (kat. 80 kg). Dzięki medalom i wysokim pozycjom punktowanym, kadeci AKS w klasyfikacji klubowej zajęli czwarte miejsce.
- Nasi zawodnicy pokazali, że ich regularna obecność na obozach kadry kadetek i kadetów ma realne, mocne podstawy i nie jest przypadkowa czy tylko okazjonalna. Dzięki wytrwałej i sumiennej pracy na treningach wszyscy wspaniale pokonują kolejne szczeble na drabinie zapaśniczego wtajemniczenia. A wszystko to pod okiem wykwalifikowanych trenerów-pasjonatów oraz przy ogromnym wsparciu rodziców i pomocy naszych sponsorów i partnerów – podsumowuje zawody Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

W przyszłą sobotę (14.05) o medale mistrzostw Polski w stylu klasycznym rywalizować będą seniorzy. W Radomiu wystąpi m.in. reprezentant Polski Mateusz Bernatek, który będzie walczył o swój trzeci w karierze złoty krążek krajowego czempionatu.
← powrót