„Jaskółki” mistrzami Polski w tańcu sportowym

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 2 =
Link
4 + 2 =
img_20221126_155634-1
Zawodniczki Akademii Tańca Sportowego „JASKÓŁKI” 11 razy stawały na podium Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym. Zawody w tym roku podzielone były na dwie części i obywały się w Wartkowicach i Uniejowie. 
Organizatorem jak co roku był Polski Związek Tańca Sportowego, który ma prawo do prowadzenia współzawodnictwa o tytuł Mistrza Polski oraz powoływania kadry narodowej do reprezentowania kraju w zawodach rangi Mistrzostw Świata i Pucharu Europy. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami International Dance Federation.
W tym roku mistrzostwa zostały podzielone na dwa dni. Część I odbyła się 22 października w Wartkowicach, natomiast część II w Uniejowie 26 listopada. Do walki o tytuły mistrzowskie przystąpiły 23 kluby z całej Polski. Sędziowie obejrzeli i ocenili łącznie 512 choreografii w różnych stylach solo, w duetach, mini formacjach, formacjach z podziałem na kategorie wiekowe.
Pasja, wytrwałość oraz ciężka systematyczna praca naszych zawodników i trenerów, całoroczne starty w kolejnych eliminacjach, a także zgromadzona wysoka punktacja w rankingach pozwoliła na otrzymanie nominacji i wejście naszych podopiecznych do ścisłych finałów. Piotrkowskie tancerki z Akademii Tańca Sportowego”JASKÓŁKI”- formacje ,duety i soliści od najmłodszych do najstarszych znowu sięgnęły po tytuły mistrzowskie.
- Cieszy nas również fakt, iż jest to kolejny rok, gdzie nasi tancerze znów zostają Mistrzami. Taniec sportowy jest dyscypliną sportową łączącą taniec z akrobatyką i gimnastyką artystyczną – mówi Magdalena Markiewicz, trenerka Jaskółek i dodaje - Prowadzimy i przygotowujemy tancerzy do udziału nie tylko w zawodach tańca sportowego w kraju i za granicą. Dzięki doświadczonej kadrze trenerów i zastosowaniu odpowiednich technik treningu, szkolenia tancerzy w kilku stylach tanecznych i, poszukiwaniu ciekawych nowych tematów choreograficznych, a także wytrwałej i systematycznej pracy naszych podopiecznych - marzenie o sukcesie staje się rzeczywistością.

Licencjonowanymi trenerami Tańca Sportowego, którzy trenują zawodników i doprowadzają co rok do tytułów mistrzów to Magdalena Markiewicz i Maja Sauermann.

Wyniki tegorocznej rywalizacji wyglądały następująco:

MISTRZOWIE POLSKI W TAŃCU SPORTOWYM 2022:
ANTONINA JARZĘBSKA – kategoria Fantasy Show Solo Juniorzy
WIKTORIA JUSTYNA - kategoria Hip-Hop Solo Młodzież
WIKTORIA JUSTYNA - kategoria Urban - Dance Młodzież.

FORMACJA „AEROBIK” - kategoria Fantasy Show Juniorzy
w składzie: Weronika Adamczyk, Natasza Czaplińska, Natalia Merlak, Wiktoria Kopańska, Zuzanna Jarek, Antonina Jarzębska, Julia Gaj, Weronika Malinowska, Wiktoria Świętczak, Julia Głowacka.

FORMACJA „PERŁA MINI” - kategoria Fantasy Show Młodzicy
w składzie; Sara Bitel, Zuzanna Kowalska, Katarzyna Kłódczyńska, Natalia Kuśmierczyk, Jagoda Sokołowska, Martyna Sauermann, Zuzanna Sadowska, Matylda Turlejska, Magdalena Lesiak

WICE-MISTRZOWIE POLSKI W TAŃCU SPORTOWYM 2022
KINGA KLIMCZYK - kategoria Fantasy Show Solo Młodzież
WERONIKA MALINOWSKA i ALICJA CHYBAŁA – Duety Free Dance Juniorzy
ANTONINA JARZĘBSKA i NATASZA CZAPLIŃSKA - Duety Modern Juniorzy

MINI FORMACJA „MAXI AEROBIK” - kategoria Modern Młodzież
w składzie: Jessica Hale,Agata Bartczak, Nadia Dziechcińska, Julia Gaj,
Antonina Jarzębska, Natasza Czaplińska.

MINI FORMACJA „PERŁA” - kategoria Disco - Dance Junior
w składzie: Julia Cygan, Alicja Chybała,Wiktoria Chybała, Oliwia Badek,
Julia Szcześniak, Nadia Turlejska, Magdalena Pejska.

MINI FORMACJA „AERO-DZIECIAKI” - kategoria Disco - Dance Kadet
w składzie: Marlena Holak, Agata Kaliszewska, Amelia Olczyk, Julia Podlejska,
Julia Natkańska, Oliwia Szczepaniak
← powrót