Juniorzy AKS drugą siłą w kraju

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 7 =
Link
4 + 7 =
FOTO_AKS_01
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli cztery medale podczas mistrzostw Polski juniorów w Raciborzu. Dzięki zdobytym krążkom, a także miejscom punktowanym, piotrkowski klub zajął drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej.
 
Nadzieje na dobry występ ekipy AKS w Raciborzu związane były przede wszystkim z Hubertem Robaszkiem i Filipem Lochem, którzy od początku roku regularnie uczestniczą w zgrupowaniach kadry narodowej juniorów, a także reprezentują nasz kraj w zawodach międzynarodowych. Obaj spełnili pokładane w nich nadzieje, stając na podium mistrzostw Polski. Robaszek wywalczył brąz w kategorii 97 kg, a Loch srebro w kategorii 77 kg.
Świetny debiut w barwach AKS zaliczył Ukrainiec Maksym Zabołotny, który zdobył srebrny krążek w wadze 72 kg. Medalową zdobycz piotrkowskich klasyków dopełniło trzecie miejsce Kacpra Chodakowskiego w kategorii 63 kg. Bardzo blisko podium byli Kacper Rek (kat. 82 kg) i Jan Fussy (kat. 87 kg), którzy zajęli piąte lokaty.
Atletyczny Klub Sportowy zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie ekipie gospodarzy – Unii Racibórz.

- Kolejny raz pokazaliśmy, że nasze miejsce jest w czołówce zapaśniczych klubów w Polsce. Medale zdobyte przez Huberta Robaszka i Filipa Locha potwierdziły, że ich obecność w kadrze nie jest przypadkowa i że należą do najlepszych w swoich kategoriach. Brawa należą się też Kacprowi Chodakowskiemu, który swój pierwszy w karierze start w juniorach zakończył od razu na podium. Bardzo się cieszę, że tak dobrze do naszej ekipy wkomponował się Maksym. Medal w debiucie w naszych barwach – to mówi samo za siebie. Trzeba także podkreślić punktowane miejsca pozostałych naszych zapaśników, bez których nie zajęlibyśmy drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej – mówi Karol Sala, trener zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego.

22 i 23 kwietnia w Pelplinie odbędą się mistrzostwa Polski kobiet w kategorii junior i młodzieżowiec. Po raz pierwszy w gronie juniorek wystartuje Wiktoria Jaroniek, wielokrotna medalistka krajowych zawodów oraz reprezentantka Polski. Natomiast debiut w kategorii „młodzieżowiec” zaliczą Nikola Dytrych i Aleksandra Skudlara.
 
← powrót