Mateusz Bernatek gotowy na mistrzostwa świata

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =
IMG_20220905_083337_678
W najbliższą niedzielę (11.09) Mateusz Bernatek rozpocznie rywalizację w mistrzostwach świata w Belgradzie. Zawodnik Atletycznego Klubu Sportowego na matach w stolicy Serbii wystąpi w swojej koronnej kategorii 67 kg.
Piotrkowianin w weekend powalczy o swój trzeci krążek międzynarodowej imprezy seniorskiej - w 2017 roku zdobył wicemistrzostwo świata, a w 2021 roku srebrny medal mistrzostw Europy. Do najważniejszych zawodów obecnego sezonu przygotowywał się bardzo solidnie, m.in. podczas obozów w Spale i litewskich Druskiennikach, gdzie miał okazję trenować z rywalami z innych krajów. W połowie sierpnia, podczas silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju w Belgradzie zajął trzecie miejsce w wadze 72 kg.
- Jestem bardzo zadowolony z pracy, którą wykonałem w ostatnim czasie: było intensywnie, ale różnorodnie. Cieszę się, że miałem wiele okazji do tego, by pracować na macie z zawodnikami z innych krajów. Takiego rodzaju doświadczeń nie zastąpi nawet najlepiej przygotowany trening. W Belgradzie na pewno dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że sprawię kibicom wiele radości – mówi Mateusz Bernatek, zawodnik Atletycznego Klubu Sportowego.

We wtorek Mateusz Bernatek znalazł chwilę na to, by przyjechać z pobliskiej Spały do Piotrkowa Trybunalskiego i spotkać się z młodzieżą trenującą w Atletycznym Klubie Sportowym. Towarzyszył mu brązowy medalista zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio Tadeusz Michalik, który także udzielał cennych rad zawodnikom AKS.
 
Mateusz Bernatek rywalizację w mistrzostwach świata rozpocznie w niedzielę, 11 września. Początek walk eliminacyjnych zaplanowany jest na 10:30, a sesja półfinałowa na 16:45. Walka o medale w kategorii 67 kg rozpocznie się w poniedziałek, 12 września, o godzinie 18:00. Transmisja będzie dostępna TUTAJ.
← powrót