Najlepsi karatecy walczyli w Piotrkowie

3 + 2 =
3 + 2 =
Ponad 300 osób z całej Polski wzięło udział w XVI Pucharze Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate, który w miniony weekend odbyły się w piotrkowskiej hali "Relax".

To był wyjątkowy weekend dla wszystkich fanów sportów walki w naszym mieście. W Piotrkowie Trybunalskim odbył się XVI Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate. W zawodach udział wzięło ponad 300 osób z 35 miast i 38 klubów.

Turniej odbył się w hali "Relax", a zawodnicy rywalizowali w sobotę i w niedzielę. W pierwszym dniu zawodów zaprezentowali się seniorzy, którzy walczyli w systemie knockdown.
Z kolei w niedzielę na macie pojawili się juniorzy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w systemie semi-knockdown. W Pucharze Polski wystąpili także młodzicy oraz juniorzy młodsi, którzy rywalizowali w systemie „lekki kontakt”.

W zawodach udział wzięli piotrkowscy karatecy z klubu Oyama Karate Washi.
Najlepiej z nich zaprezentował się Michał Orzechowski, który triumfował w systemie knowdown w kategorii wagowej do 80 kg oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem całych zawodów. Wśród seniorów piotrkowianie wywalczyli jeszcze dwa medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Kowalik w kat. 70 kg oraz Katarzyna Nowak w kat. 60 kg.

Trzy miejsca na podium wywalczyli piotrkowianie startujący w semi-knowdown. Drugie miejsca zajęli Maria Walas w kat. 60 kg oraz Bartosz Szulc w kat. 80 kg. Z kolei na najniższym stopniu podium w kat. 75 kg stanął Łukasz Dybała.

Z kolei w „lekkim kontakcie” piotrkowianie wywalczyli pięć brązowych medali. Trzecie miejsca zajęli Oskar Gałecki i Natalia Stryjewska w kat. 35 kg, Natalia Grabowska w kat. 40 kg, Wiktor Sobańda w kat. 50 kg oraz Julia Tyszko w kat. 55 kg.