Podium „Jaskółek” na Pucharze Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 9 =
Link
4 + 9 =
IMG_20220611_132113
W ubiegły weekend (11-12.06) w Radzyminie odbyły taneczne zmagania o XXVIII Puchar Polski organizowane przez Polski Związek Tańca Sportowego. Piotrkowskie „Jaskółki” wywalczyły puchary i medale.
Do rywalizacji stanęły 32 kluby sportowe z całej Polski. Sędziowie w ciągu dwóch dni obejrzeli i ocenili łącznie 521 prezentacji zespołów, duetów i solistów. Każda konkurencja była mocno obstawiona i niejednokrotnie wymagała przeprowadzenia eliminacji do pokazów finałowych. Dopiero finaliści mieli szansę powalczyć o podium. Piotrkowianki z Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”, stanęły do rywalizacji i mimo ogromnej konkurencji pokonały rywalki i wywalczyły puchary i medale.
 
I MIEJSCE – Zespół„Aerobik Maxi” – kategoria:  Contemporary i Modern  młodzież
II MIEJSCE – Zespół „Aerobik”-  kategoria- Fantasy Show juniorzy
II MIEJSCE-  Antonina Jarzębska i Natasza Czaplińska – Contemporary i Modern juniorzy
II MIEJSCE – Weronika Malinowska i Alicja Chybała  - Free Dance Category juniorzy
II MIEJSCE – Kinga Klimczyk  - Fantasy Show młodzież
II MIEJSCE – Wiktoria Justyna -Hip Hop młodzież
III MIEJSCE -Antonina Jarzębska  - Fantasy Show juniorzy
 
Taniec sportowy to piękna ale nie łatwa dyscyplina. Od zawodnika wymaga się bardzo dobrego przygotowania i ciągłego szkolenia w zakresie różnych stylów tanecznych i akrobatyki. Każda kategoria to inna technika taneczna oraz określony regulaminem program choreograficzny.
Trenerzy muszą tak tworzyć choreografię aby wypracować i pokazać umiejętności zawodników, które muszą być podparte wysokim poziomem techniki wykonania z zachowaniem innych elementów poddawanych ocenie np.: tematyka, interpretacja, rytm, synchron. Wszystko musi być tak zbilansowane aby tworzyło odpowiedni, ciekawy przekaz artystyczny.
 
← powrót