Z parasolami po parkach

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 2 =
Link
7 + 2 =
Piotrkowskie skwery i parki były tematem tegorocznego Rajdu Parasolowego zorganizowanego w minioną sobotę (7.11) przez  piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej.

11 drużyn z sześciu piotrkowskich szkół stanęło na starcie 46. Rajdu Parasolowego, który w minioną sobotę (7.11) zorganizował piotrkowski oddział PTTK wraz z Centrum Informacji Turystycznej. W tym roku tematem przewodnim spaceru były piotrkowskie parki i skwery.

Impreza rozpoczęła się w śródmiejskim parku im. Jana Pawła II, gdzie uczestnicy wysłuchali informacji na temat historii tego miejsca oraz dowiedzieli się ciekawostek o ogrodzie bernardyńskim i parku kolejowym.
Następnie wszyscy udali się w kierunku pl. Niepodległości, następnie na skwer położony u zbiegu ul. Próchnika i al. Kopernika, gdzie zobaczyli odsłonięty niedawno pomnik Wincentego Witosa. Metę rajdu wyznaczono w zrewitalizowanym parku im. ks. J. Poniatowskiego.
Na mecie rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy ekologiczny parasol. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 16, przed „trzynastką” oraz „trójką”.

Dla szkół biorących udział w rajdzie przygotowano pamiątkowe dyplomy, a każdy uczestnik mógł posilić się kiełbaską oraz zażyć porcję witamin w postaci soków owocowych.

← powrót